ava
 Witam na stronie poświęconej mojej twórczości!
Nazywam się Oleksii Sokun. Obecnie mieszkam i dzałam jako fotograf w Poznaniu i Wielkopolsce.
Fotografia jest moją pasją od 2006 roku. W zawodzie fotografa spróbowałem swych sił w różnych gatunkach tej sztuki:
– fotografii przedmiotów i wnętrz
– reportażu
– fotografii ślubnej
– fotografii portretowej
Przez kilka lat pracowałem jako fotokorespondent regionalnego wydawnictwa Donbass, z którym współpracowałem na oficjalnych uroczystościach dyplomatycznych z udziałem między innymi Ambasadora RP i Konsula Generalnego RP, imprezach Towarzystwa Polaków Doniecka z udziałem najwyższych władz miasta i regionu. Powierzono mi również wykonanie ekskluzywnego fotoreportażu z wizyty prezydenta Ukrainy w Doniecku.
W latach 2011-2013 razem z magazynem DonCityPost obserwowałem świeckie życie Doniecka. Aktywnie współpracowałem także z innymi magazynami i czasopismami kategorii VIP, wydawanymi dla elity ukraińskiego świata biznesu i polityki.
Byłem także członkiem, a póżniej koordynatorem Ogólnoukraińskiej Młodzieżowej Organizacji Społecznej, której celem jest organizacja masowych fotosetów o określonej tematyce, z udziałem zawodowych i początkujących fotografów i modeli.
Łącząc doświadczenie pracy jako fotoreporter i portrecista, z pełną odpowiedzialnością i będąc pewnym swych sił, zacząłem swoją karierę w jednym z najtrudniejszych gatunków – fotografii ślubnej. W tej dziedzinie jestem zwolennikiem fotografii żywej, naturalnej i niewymuszonej. Stawiam na uchwycenie poszczególnych momentów z których się składa wspólny emocjonalny obraz.
Jako fotograf niezależny zajmowałem się fotografią przedmiotów i wnętrz. Wśród moich klientów najlepsze hotele i restauracje Doniecka a także butiki markowej odzieży.
W 2012 roku zostałem przyjęty do Nacjonalnego Związku Dziennikarzy Ukrainy jako fotoreporter.
W swojej twórczej działalności łączę emocjonalność i zapał miłośnika, z dokładnością i perfekcjonizmem profesjonalisty.
Będę zaszczycony mogąc nawiązać z Państwem znajomość i owocną współpracę.
Z poważaniem,
Oleksii Sokun